U14: NUSE- Budakalász MSE

Igazi rangadóra került sor az U14-es megyei bajnokság 12. fordulójában. Hazai pályán fogadtuk a bajnokságban második helyen álló Kalászt. Volt miért visszavágnunk, hiszen az őszi idényben egyedül tőlük szenvedtünk vereséget, így az volt a tét, hogy saját kezünkben marad-e sorsunk a bajnoki címért folyó versenyfutásban. Szerencsére mindenki átérezte a saját felelősségét, így nem csak a gyerekek, de a szülők is mindent megtettek, hogy a lehető legerősebb felállásban állhassunk ki a rangadóra. (Bár a csapatból nagyon hiányzott Marci és Bálint különböző okokból, de ez nem rajtuk múlt! 🙂 )

Meg is lett az eredménye a tudatos készülésnek és elszántságunknak! Az előre megbeszélt letámadásunk már a 2. percben hibára késztette az ellenfelet, Milán pedig nem hibázott. (1-0) Innen pedig nem volt megállás, bár az első negyedóra még tartogatott nehéz pillanatokat, ahol bizony szükség volt a Bendi irányította védelem helytállására, de szerencsére Peti és M. Ádám is jól állta a sarat, így lassan meggyőzővé vált a fölényünk, ami aztán lassan gólokban is kezdett megmutatkozni. Tas nem csak kapitánya, de igazi vezére is volt csapatunknak, és – Ráhellel együtt – nem csak remekül osztotta le a labdákat a széleken rohamozó Bende és Márton felé, de a kapu elé is jó ütemben érkezve, gyors egymásutánban kétszer is megrezgette a hálót (3-0). Nem sokkal később az eddig főleg előkészítésben jeleskedő Bende növelte az előnyt (4-0), hogy aztán három perccel később Milán gólja (5-0) foglalhassa keretbe az első félidőt.

A második félidőre kapust cseréltünk, nem mintha Gulyi ne védett volna hibátlanul, sőt! Illetve játéklehetőséget kapott a főleg az U13-ban jeleskedő N. Ádám, és Matyi is. A kezdeti bizonytalankodás után mindhárman megtalálták a ritmust, Vince magabiztosan védett (nem is vártunk mást), N. Ádám ismét bizonyította, hogy nagy tehetség, és ha több edzésre sikerülne eljutnia, bizony már az U14-es csapatban is fix helye lehetne Matyival együtt, aki talán a legtöbbet fejlődött az elmúlt hónapok alatt. Kemény, határozott játéka sok szurkolónkat lepte meg, és késztette elismerésre, neki már csak a pénteki technikai edzések rendszeres látogatása adhat ennél is nagyobb lökést.

Mi sem bizonyítja jobban cseréink hatékonyságát, hogy  számolatlanul érkeztek a beadások a középre húzódó Bende felé, és bizony csak rajta múlt, hogy ezekből mindössze kettőt sikerült gólra váltania (7-0). Persze ebben szerepe lehetett annak is, hogy az utolsó negyedórára Bendi is megkapta a lehetőséget a támadások aktívabb segítésére, (Ráhel húzódott vissza a helyére), és ilyenkor – ahogy az már ebben az önzetlen csapatban lenni szokott – mindenki a belső védőnket akarta gólhoz segíteni. Bende még így is visszaszerezte a góllövő listán a vezető helyet, így még az sem lehetetlen, hogy a tavalyi év után ismét a NUSE adja a megyei bajnokság gólkirályát. Hajrá Bende!

Külön gratulálok a csapatnak ahhoz a teljesítményéhez, hogy miközben folyamatosan támadtunk, mégis sikerült megőrizni a fegyelmezett védekezésünket, ami egy ilyen meccsen bizony nem is olyan egyszerű!