Bozsik torna – Piliscsaba

Hétvégén elkezdődtek a Bozsik U11-es küzdelmei.

Piliscsabán, kitűnő időben az erőfelmérésen volt a hangsúly.

Szerettem volna látni, hogy hol tartunk, magunkhoz és az ellenfelekhez képest.

Négy mérkőzést játszottunk és közel voltunk ahhoz, hogy minden meccsünket megnyerjük.

Végül a mérleg ettől szerényebb három döntetlen és egy győzelem lett.

Sorjában: Pilisszántó ellen kezdtünk és bár az ellenfél szinte ki sem jött a saját térfeléről, a góllövés ezúttal elmaradt. Domának a kapuban egyáltalán nem volt dolga, talán a 10. perctől labdához sem ért. A meccs azonban 0:0 lett.

A következő Piliscsaba elleni meccs előtt felhívtam a srácok figyelmét arra, hogy a helyzeteket nem adják ingyen, így illik őket belőni. A fiúk megfogadták a tanácsokat és parádésan kezdtünk, gyorsan két góllal vezettünk, de lehetett volna több is. A meccs második felétől a “B” sor játszott, ez kezdetben okozott némi zökkenőt, ekkor az ellenfél szinte a semmiből lőtt két gólt.  Végül, meg kellett elégednünk a házigazdák elleni döntetlennel.

Következett Solymár,  velük sok nagy csatán vagyunk túl! Az elején itt is, ott is voltak helyzetek, de aztán beindult a gépezet, 4-1-es győzelmünk hűen tükrözte a meccs képét!

Az utolsó mérkőzésen várt ránk a legerősebb ellenfél, Pilisvörösvár A csapata ellen hátrányba kerültünk, ám nem adtuk fel és néhány perc múlva egyenlítettünk. Ezután az utolsó 5 percet uraltuk, inkább mi voltunk közelebb a győzelemhez, de a rutin még hiányzott.

Összességében a torna végén egy roppant boldog csapat állt össze közös fotóra. Roppant boldog, mert úgy hiszem kicsit megérezték, hogy mekkora erő van bennük! Fogunk még sokkal jobban is játszani, ahogy ennél a korosztálynál a gyengébb napok is előfordulhatnak, de a sok edzés meghozza a jutalmat!

KL

Hajrá NUSE!

U9

Nagy izgalommal vártuk az első Bozsik-tornát. A csapat egyetlen veteránja – Éles Gábor – aki már tavaly is az U9-ben focizott, igazi rutinnal játszott, ő lett a csapat kiemeltje is. Fehér Andris, Nagy Zsombor ugyan már tavaly is U9-es volt, de ők meccsen most debütáltak. Nagyon igyekeztek, küzdöttek, próbálták az utasításokat követni. Gelley Zsigmond életében először védett, kiválóan. Igazi támasza volt a csapatnak. Láng Misi végig higgadtan, fegyelmezetten, kitartóan játszott, nagyon jól mozgott. Hernádi Ákos remek védőmunkát végzett, Gomola Martin (aki most kezdett focizni) és Környei Kristóf szívvel-lélekkel fociztak. A fiúk az első meccsen igazi csapatként játszottak és győztek, 3 gólt is lőttek (Éles, Gomola, Láng), ezután azonban nemcsak testben, de fejben is elfáradtak  és a többi meccsen vereséget szenvedtünk. A lelkesedés és a jó hangulat azonban végig velünk volt, nagyon jól éreztük magunkat.

Smetana Erika

U7

A hétvégén kezdődő Bozsik „tornán” mi U7-esek voltunk a legizgatottabbak.

Ennek több oka is volt:

– idéntől nem torna, hanem fesztivál rendszerben játszottak a gyerekek

– és ami fontos, új tagokat vihettem Piliscsabára.

Mit jelent a fesztivál rendszer? Nem együtt voltak a nagykovácsis gyerekek, hanem véletlenszerűen összesorsolva a többi csapat játékosaival. 10 csapat 6 pályán 8 percenkénti váltásban forgott körbe-körbe az állomásokon.

Hol játszottunk, hol ügyességi, hol koordinációs, hol labdakezelési, hol helyezkedési feladatokat oldottak meg a legfiatalabbak.

Gratulálok Balogh Ákosnak, Márta Szilárdnak és Zsigmond Balázsnak a helytállásukért!